Logo Gmina Mogielnica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1201
W sumie: 197138

News

News zdjęcie id 203

Pożegnanie Lata 2018

31.08.2018

W sobotę 25 sierpnia odbyła się w Mogielnicy impreza kulturalna pt. "Pożegnanie Lata 2018". Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy w ostatni weekend sierpnia. Nieodzownym elementem powyższej imprezy jest zawsze Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy. Koncert Orkiestry jest zwieńczeniem całorocznej pracy członków orkiestry i zarazem promocja osiągnięć naszej młodzieży.  W tym roku miejscowa Orkiestra zaprezentowała bardzo różnorodny repertuar, co zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność. Kolejnym punktem programu był występ dzieci z lokalnego studia tańca i akrobatyki "Trzpioty" na co dzień ćwiczącego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy. Tancerze zaprezentowali, krótkie solowe pokazy, w których mogli pochwalić się swoim talentem i dotychczasowymi osiągnięciami. Kolejno na scenie wystąpili: Wiktoria Lewkowicz – modern, Zofia Kozdra – broadway jazz, Jasmina Balium – jazz,  Kamil Gałecki – jazz, Anna Baraszkiewicz – jazz liryczny. Po pokazach tanecznych publiczność z niecierpliwością mogła już odliczać czas do pojawienia się na scenie niewątpliwie kultowego zespołu jakim był i jest nadal  zespół Trubadurzy. Utwory takie jak „Po co ja za tobą biegam”, Ej Sobótka, Sobótka” czy „Znamy się tylko z widzenia”  sprawiły że publiczność zaczęła się dobrze bawić i wspominać stare dobre czasy. Grupa Trubadurzy, razem ze Skaldami oraz z Czerwonymi Gitarami stawiani są wśród najważniejszych grup bigbitowych w Polsce.  Około godzi  21:30 na Mogielnickiej scenie pojawiła się gwiazda młodego pokolenia Natalia Szroeder. Mimo tak młodego wieku Jej dotychczasowe sukcesy sprawiły, że uznana jest za jedną z najzdolniejszych i najbardziej popularnych wokalistek młodego pokolenia. Jej występ przyciągnął pod scenę dużą publiczność, która wykazała się wyśmienitą znajomością piosenek tej młodej polskiej gwiazdy.  W przerwach między koncertami Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy propagował akcję „Jesteśmy widoczni” przekazując najmłodszym uczestnikom imprezy zestawy odblaskowe, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Warto też zwrócić uwagę, że przed występem Trubadurów miało miejsce podsumowanie VIII Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Mogielnicy, oraz III Turnieju Deblowego Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Mogielnicy. Okolicznościowe dyplomy i puchary wręczył zwycięzcom Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Sławomir Chmielewski. W 2018 roku w indywidualnej rywalizacji zwyciężył już kolejny raz Paweł Pajewski, przed Kamilem Dudkiem, Mateuszem Pawłowskim i Mateuszem w Wilkiem. W turnieju deblowym pierwsze miejsce zajęła para Paweł Pajewski/Mateusz Wilk, a miejsca na podium uzupełnili Maciej Gajek/Kamil Dudek oraz Andrzej Teklak/Piotr Kwietniewski.

GALERIA ZDJĘĆ

                Impreza "Pożegnanie Lata 2018" nie mogła by się odbyć bez wsparcia sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Burmistrz zaprasza

Sławomir Chmielewski

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1
05-640 Mogielnica
tel. +48 (48) 663-51-49

tel. +48 (48) 663-52-63

gmina@mogielnica.pl
Przyjęcia interesantów:
pn. - pt. 7:30 - 15:30

Urząd Gminy i Miasta w Mogielnicy

ul. Rynek 1
05-640 Mogielnica
tel./fax: +48 (48) 66-35-149
e-mail: gmina@mogielnica.pl

 

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.