Logo Gmina Mogielnica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1206
W sumie: 197143

News

News zdjęcie id 197

Wiosna Mogielnicka 2018

05.06.2018

Tegoroczne obchody „Wiosny Mogielnickiej” zostały zainagurowane 21 maja Zawodami Wędkarskimi dla Dzieci. Pogoda tego dnia dopisała, dzięki czemu uczestnicy mogli w słonecznych warunkach oddawać się swojej pasji jaką jest łowienie ryb. Wszystkie dzieci, które wzięły udział otrzymały nagrody rzeczowe, a najlepsi również puchary i dyplomy. W zawodach zwyciężyła Karolina Kowalska, drugie miejsce zajął Krzysztof Ptasiński, a trzecie Aleksander Łagoda. Po zawodach jak co roku organizatorzy przygotowali ognisko, na którym dzieci piekły kiełbaski i wymieniali się swoimi spostrzeżeniami z zawodów

.W środę 23 maja odbył się Konkurs Wiedzy o Gminie, który już tradycyjnie towarzyszy obchodom Wiosny Mogielnickiej. Do udziału w nim zgłosiło się ponad 60 uczestników ze szkół z terenu Gminy i Miasta Mogielnica. Dla wielu uczestników była to zapewne pierwsza okazja do odwiedzenia nowego budynku Ratusza w Mogielnicy. Poziom przygotowania dzieci do części pisemnej był bardzo dobry, do części ustnej zakwalifikowało się aż ośmioro uczestników. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania z wyborem zwycięzców, ponieważ dzieci wykazywały się doskonałą wiedzą i precyzyjnie odpowiadały na zadawane im pytania. Ostatecznie zwyciężyła Anna Sułek, przed Olimpią Omen i Radosławem Muszyńskim. Osoby z pierwszych trzech miejsc otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wynagrodziły im ciężką pracę jaką musieli włożyć w przygotowanie do konkursu.

Czwartek i piątek upłynęły pod znakiem rywalizacji sportowej. 24 maja rozegrany został mecz w piłkę nożną o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica. Drużyna reprezentacji Urzędu Gminy i Miasta w Mogielnicy podjęła gości z Bio-Sadu Sadkowice. Pomimo ambicji i walki do końca, drużyna gospodarzy musiała uznać wyższość rywala.

W piątek 25 maja odbyła się Olimpiada Sportowa Dla Dzieci. Wzięły w niej udział wszystkie szkoły z terenu gminy Mogielnica. Dzieci rywalizowały w ciekawych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Olimpiada która jest organizowanaod wielu lat ma za zadanie integrować uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Mogielnica. Na koniec każda ze szkół otrzymała sprzęt sportowy od Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy.

W sobotę 26 maja miał miejsce Koncert Finałowy Wiosny Mogielnickiej 2018. Ten rok był kontynuacją roku ubiegłego, kiedy to zapoczątkowaliśmy na koncercie finałowym Wiosny Mogielnickiej na 700lecie - Galę Disco Polo. W tym roku odbywa się jej drugie wydanie, do Mogielnicy przyjechały gwiazdy muzyki tanecznej takie jak Verdis, Mr. Sebii, D-BOMB i Tomasz Niecik, natomiast na zakończenie imprezy do tańca dla najwytrwalszych zagrał lokalny zespół REFLEX. Deszczowa pogoda, która od rana nie sprzyjała dobrej zabawie, poprawiła się wieczorem i wytrzymała do końca imprezy. Mimo nieciekawej aury mieszkańcy i goście bawili się bardzo dobrze. Warto zwrócić uwagę na fakt, że historia Wiosny Mogielnickiej sięga 1978 r., kiedy to odbyła się ona pierwszy raz. Jak łatwo policzyć w tym roku obchodziliśmy okrągły jubileusz 40-leciatej imprezy.

Na zakończenie obchodów Wiosny Mogielnickiej 2018 Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy przygotował wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się występami artystycznymi przygotowanymi przez szkoły z terenu gminy Mogielnica. W tym roku wystąpiły dzieci z PSP w Michałowicach, PSP w Borowem, PSP nr 2 w Mogielnicy, PSP w Brzostowcu, PSP w Michałowicach oraz Gimnazjum z Mogielnicy. Występy odbywały się na profesjonalnej scenie więc dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe gwiazdy estrady.

Po programach artystycznych w ramach podziękowania odbył się słodki poczęstunek. Ponadto na dzieci czekało jeszcze wiele atrakcji takie jak bezpłatna możliwość korzystania z dmuchanego parku rozrywki, animacje przygotowane przez grupę teatralną, szczudlarz, malowanie buziek itp. Dzięki wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Grójcu dzieci mogły obejrzeć pokaz sprzętu policyjnego używanego na co dzień w pracy policji, były przejażdżki radiowozem, wspólne zdjęcia w hełmach policyjnych.  Do współpracy podczas Dnia Dziecka włączyła się również Ochotnicza Straż Pożarna z Mogielnicy, druhowie strażacy udostępnili do oglądania samochód strażacki oraz cały sprzęt będący na jego wyposażeniu. Udzielali dzieciom instruktażu i opowiadali o codziennej pracy strażaka.

Organizatorzy już rozpoczęli przygotowania do kolejnych imprez taki jak „Pożegnanie Lata”, miejmy nadzieję że pogoda będzie bardziej sprzyjająca.

--GALERIE--

Burmistrz zaprasza

Sławomir Chmielewski

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1
05-640 Mogielnica
tel. +48 (48) 663-51-49

tel. +48 (48) 663-52-63

gmina@mogielnica.pl
Przyjęcia interesantów:
pn. - pt. 7:30 - 15:30

Urząd Gminy i Miasta w Mogielnicy

ul. Rynek 1
05-640 Mogielnica
tel./fax: +48 (48) 66-35-149
e-mail: gmina@mogielnica.pl

 

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.