Logo Gmina Mogielnica

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 18831
W sumie: 91964

News

News zdjęcie id 809

Wakacje 2023 z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Samorządową w Mogielnicy

29.09.2023

Lato 2023 powoli dobiega końca, uczniowie z początkiem września wrócili do swoich szkół, więc jest to najwyższa pora żeby podsumować Wakacje z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i BS w Mogielnicy.

W lipcu i w sierpniu na scenie w sali widowiskowej MGOK w Mogielnicy odbyły się przedstawienia teatralne dla dzieci, "Przygody Pippi Skarpetki", "Smocza Legenda", "Doktor Dolittle" oraz "Pchła Krętaczka". Frekwencja na każdy z nich była w tym roku wyjątkowo wysoka. Aktorzy podczas występów bardzo często zapraszali widownię do wspólnej zabawy, z czego dzieci chętnie korzystały. Ponadto na zakończenie wakacji zaprosiliśmy do Mogielnicy Magika, aby zaprezentował wyjątkowy "Pokaz iluzji dla dzieci". Sala widowiskowa była wypełniona prawie do ostatniego miejsca chętnymi do obejrzenia występu pełnego tajemnic i magii. Dzieci bardzo chętnie pomagały magikowi w wykonywaniu magicznych sztuczek i żywiołowo reagowały na wszelkie cuda, jakie działy się na scenie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i BS w Mogielnicy w ramach "Wakacji z MGOKiBS" zorganizował dla dzieci i młodzieży ciekawa warsztaty i kursy.  Jako pierwsze w lipcu odbyły się warsztaty muzyczne –nauka gry na gitarze oraz na perkusji. Uczestnicy w trakcie trwania zajęć mogli poznać ten wyjątkowe instrumenty i opanować podstawowe umiejętności gry na tych instrumentach. Następnie zrealizowano najbardziej wyczekiwany przez dzieci i rodziców, kurs pływania dla dzieci. Zajęcia te realizowane na mogielnickim basenie, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nich udział ok. stu osób, więc instruktorzy mieli pełne ręce roboty. Młodzi adepci pływania pomimo nie zawsze idealnej pogody, mieli okazję oswoić się z wodą i nauczyć się podstaw pływania. Kolejną wakacyjną atrakcją dla dzieci i młodzieży, były warsztaty malarstwa, realizowane w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Udział w zajęciach pozwolił zdobyć wiedzę w zakresie podstawowych technik malarskich i jej niuansów a w praktyce spróbować swoich sił w malarstwie pod okiem specjalisty. W sierpni zrealizowaliśmy ciekawy projekt, związany z rozwojem umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży. Prowadząca p. Anna Maria Adamiak śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog, muzykoterapeuta, przekazała swoją wiedzę i doświadczenie dot. śpiewu. Lekcje wokalne dają głosowi siłę, głębię i bogactwo tonu, a dykcji wyrazistość. To świetna opcja dla osób chcących nauczyć się poprawnej emisji głosu.

 W trakcie trwania wakacji rozegrany został XIV Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica, który w tym roku był również Memoriałem Pawła Pajewskiego. Rozegrano również IX Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica. Nagrody dla zwycięzców Turniejów zostały wręczone podczas koncertu Pożegnanie Lata przez Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica p. Sławomira Chmielewskiego, Wicemarszałka województwa mazowieckiego p. Rafała Rajkowskiego, Wiceprezydent Radomia p. Martę Michalską Wilk oraz prowadzącego koncert Dyrektora MGOKiBS w Mogielnicy p. Roberta Lipca. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w projektach realizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Samorządową w Mogielnicy.

Burmistrz zaprasza

Robert Lipiec

Urząd Gminy i Miasta
ul. Rynek 1
05-640 Mogielnica
tel. +48 (48) 663-51-49

tel. +48 (48) 663-52-63

gmina@mogielnica.pl
Przyjęcia interesantów:
pn. - pt. 7:30 - 15:30

Urząd Gminy i Miasta w Mogielnicy

ul. Rynek 1
05-640 Mogielnica
tel./fax: +48 (48) 66-35-149
e-mail: gmina@mogielnica.pl

 

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.